KONST / Litografier / Färglitografi 14943021
nr 1494 3021
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Båtar vid hamn. Signerad, numrerad 177/310. Färglitografi, bildmått: 36x62 cm, yttermått inklusive ram: 58x82 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 3 oktober 2022
kl 20:42:08
28/9 18:59:28
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman